Bio Dekontaminacja

H2O2 Bio Dekontaminacja

Optymalizacja Higieny Szpitalnej

Wysoce skuteczne zapobieganie infekcjom i zanieczyszczeniom

Odkażanie pomieszczenia H2O2 jest bardzo szybką, niedrogą i oszczędną metodą, która jest teraz znacznie więcej niż skuteczną i bezpieczną alternatywą dla skomplikowanego standardu formaldehydu.

Samo odkażanie jest przyjazną dla środowiska, wysoce skuteczną procedurą dezynfekcji przestrzeni, która jest kompatybilna z różnorodnymi materiałami, nie pozostawiając przy tym żadnych widocznych pozostałości. W ostatniej fazie procesu biologicznego odkażania nadtlenek wodoru łatwo rozkłada się na wodę i tlen.

Technologia zamgławiania na zimno DIOP oparta jest na gazowym nadtlenku wodoru (H2O2), który niszczy całe spektrum czynników biologicznych (bakterie, wirusy i pleśnie) na suchych, wstępnie oczyszczonych porowatych i nieporowatych powierzchniach, w tym na wrażliwej elektronice.

Bio-dekontaminacja DIOP nadaje się nie tylko do pomieszczeń i obszarów, w których dezynfekcja ręczna jest bardzo kosztowna lub niewystarczająco bezpieczna, ale według ekspertów ds. Higieny również:

 • Dla powierzchni, które nie mogą być dezynfekowane w sposób zadowalający
 • W czystych pomieszczeniach w celu zminimalizowania ponownego zanieczyszczenia związanego z pracą przez personel dezynfekujący, ponieważ pracownicy stale emitują bakterie ze swojej flory, pomimo odzieży ochronnej
  do celów kontroli zapylenia (dezynfekcja trójwymiarowa)
 • Podczas procesu dekontaminacji wszystkie systemy dezynfekcji DIOP samoczynnie są dezynfekowane i dlatego nadają się szczególnie do pomieszczeń czystych w medycynie i przemyśle farmaceutycznym.

Ponadto wszystkie urządzenia do dezynfekcji DIOP mają tę wspólną cechę, że są bardzo przyjazne dla użytkownika ze względu na łatwość użycia, ergonomiczną konstrukcję i wysoką mobilność.

Dni polegania wyłącznie na szorowaniu i wycieraniu powierzchni oraz dezynfekcji manualnej, w erze wieloopornych zarazków, i pacjentów o coraz mniejszej odporności są zdecydowanie za nami. W kontekście przeprowadzenia skutecznie końcowej dezynfekcji, szczególnie po wypisaniu lub przeniesieniu pacjentów (lub) pensjonariuszy i koniecznością zapobieganiu infekcji, nebulizacja H2O2  stanowi kompletną, przyjazną dla środowiska i sprawdzoną pod względem mikrobiologicznym metodę odkażania . Przygotowane do nebulizacji preparaty muszą spełniać następujące warunki: 

 • jak najmniej – szkodliwy dla zdrowia;
 • niepalny, nie wybuchowy;
 • nie pozostawia śladów na powierzchniach,  na tekstyliach lub innych maateriałach;
 • usuwa nieprzyjemne zapachy ;
 • wykazuje dużą skuteczność nawet w przypadku niezupełnie „czystych powierzchni”;
 • możliwa remanencja cząsteczek.

Powyższe zalety posiada na przykład nadtlenek wodoru (H2O2). Dodając jony srebra, można zwiększyć efekt i trwałość przeprowadzonej dezynfekcji. Zastosowanie gotowego roztworu dezynfekującego i możliwość korzystania z programatora zapewnia maksymalne bezpieczeństwo zdrowia pracownikom obsługującym urządzenie.